Первинні вкладки

Однієї з функцій нашого “Одеського порталу Відкритих даних” є можливість внесення коментарів, а також здійснення оцінок відкритості та якості по кожному опублікованим на ньому набору даних. Така можливість у відношенні функції по внесенню коментарів

до наборів даних відповідає “Положенню про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України №___  від “__”__________2015 року. Можливість же здійснення оцінок наборів даних є ноу-хау нашого порталу, яка призначена для стимулювання розпорядників Відкритих даних до якісного їхнього формування та оновлення.

Коментарі й оцінки наборів даних можуть здійснювати всі користувачі нашого порталу незалежно від того, зареєстровані вони на ньому чи ні.

Для того, щоб прокоментувати або ж оцінити конкретний набір даних потрібно здійснити ряд наступних дій:

1. Відкрити в головному меню порталу пункт “Дані” і вибрати по найменуванню в списку або за допомогою попереднього пошуку необхідний набір даних з метою подальшого його коментування та оцінки.

2. Під обраним найменуванням потрібного Вам набору даних натиснути на посилання “Ваша оцінка і коментарі до набору даних” і перейти до безпосередньої оцінки і коментування відповідного набору даних. Такого ж результату можна добитися шляхом переходу по клацанню миші на найменуванні необхідного Вам набору даних і подальшого прокручування сторінки, що відкрилася, вниз до однойменного розділу “Ваша оцінка і коментарі до набору ”.

3. При переході в розділ для здійснення оцінок і коментарів Ви побачите поле для введення “Ваше ім'я” (у випадку якщо Ви зайшли на портал, як анонімний користувач) або ж напис з Вашим логіном (у випадку якщо Ви зайшли на портал, як зареєстрований користувач). Якщо Ви не зареєстровані на порталі та є анонімним користувачем, Вам слід обов'язково вказати в цьому полі Ваше ім'я або логін. Крім вищезгаданого поля або написи в цьому розділі буде три згорнутих для компактності підрозділу з наступними найменуваннями:

 • Ваші контактні дані
 • Оцінка якості та ступеня відкритості набору даних
 • Ваші коментарі

Найменування всіх перерахованих підрозділів у реальності на порталі сформульовані українською мовою, оскільки ця мова є типовою для нашого порталу.

Давайте більш докладно розглянемо кожний з 3-х перерахованих вище підрозділів:

3.1. Підрозділ “Ваші контактні дані” містить три поля, у яких повинні указуватися Ваші контактні дані для одержання від Вас додаткових коментарів та уточнень у випадку, якщо це буде необхідно, як з боку розпорядників даних, так і з боку адміністрації порталу. Інформація, надана Вами в цьому розділі, стане доступної лише для контент менеджера даного порталу і буде закрита, як для анонімних, так і для зареєстрованих користувачів. У даному підрозділі Ви повинні заповнити наступні поля:

Ваш контактний E-mail – це обов'язкове поле для зазначення той контактної електронної адреси Вашої пошти, за якою можуть з Вами зв'язатися в разі, якщо це буде необхідно або розпорядникам даних або адміністрації порталу.

Ваш контактний телефон – дане поле призначене для зазначення того контактного телефону, по якому можуть з Вами зв'язатися в разі, якщо це буде необхідно або розпорядникам даних або адміністрації порталу.

Кого Ви представляєте  – це випадаючий список, в якому Ви повинні або зазначити себе як приватна особа або вибрати ту категорію юридичної особи, яку Ви представляєте. У цьому списку Ви можете вибрати одну з наступних позицій:

 • Приватна особа,
 • Ініціативна група,
 • Громадська організація,
 • Державна структура,
 • Освітня установа,
 • Комерційна структура,
 • Засіб масової інформації.

Обрана інформація з даного списку необхідна для розміщення на "Дошці якості даних" у вигляді узагальнюючих статистичних відомостей по категоріях тих користувачів, які вже оцінили і прокоментували опубліковані набори даних.

3.2. Підрозділ “Оцінка якості та ступені відкритості набору даних являє собою механізм оцінки відкритості та якості даних, який заснований на виборі користувачем найбільш підходящих відповідей серед встановлених варіантів за трьома наступними критеріями:

 • Ступінь фрагментарності набору даних
 • Контекстні зв'язки набору даних
 • Можливості для динамічного аналізу набору даних

Ці критерії в підрозділі представлені у вигляді однойменних списків, за винятком того, що назви цих списків та варіанти відповідей в них, на порталі сформульовані українською мовою.

Ступінь фрагментарності набору даних – це випадаючий список, який дає Вам можливість вибрати один з наступних варіантів відповіді:

 • Набір даних повністю самодостатній і не вимагає додаткової інформації
 • Дані потребують невеликої додаткової інформації, наявної на сторонніх Web-ресурсах
 • Дані потребують незначної додаткової інформації, якої немає в загальному доступі
 • Дані потребують додаткової інформації, яка є на сторонніх Web-ресурсах
 • Дані потребують додаткової інформації, якої немає в загальному доступі
 • Дані потребують суттєвої додаткової інформації, яка є на сторонніх Web-ресурсах
 • Дані потребують суттєвої додаткової інформації, якої немає в загальному доступі

Оцінка за ступенем фрагментарності даних вкрай важлива для визначення потенційних можливостей використання, опублікованих на нашому порталі наборів даних в корупційних цілях. Така роль цієї оцінки обумовлюється тим фактом, що з ростом фрагментарності наборів даних і з посиленням об'єктивних потреб в додатковій інформації, якої немає в мережі Internet, будуть також зростати і передумови для використання цих наборів даних для маскування корупції і різних махінацій.

Контекстні зв'язки набору даних – це список з можливістю вибору одного або декількох наступних варіантів відповіді:

 • Набори даних необхідні для здійснення постійного антикорупційного моніторингу
 • Дані необхідні для здійснення моніторингу поточної діяльності центральної та (або) місцевої влади
 • Дані необхідні для здійснення моніторингу державних закупівель з боку центральної і (або) місцевої влади
 • Дані можуть застосовуватися в різноманітних за специфікою мобільних додатках та Web-ресурсах
 • Дані можуть застосовуватися в соціально значущих мобільних додатках та Web-ресурсах
 • Дані можуть застосовуватися лише у вузько профільних мобільних додатках та Web-ресурсах
 • Дані цікаві лише з інформаційно-освітньої точки зору
 • Дані цікаві лише для вузько профільних фахівців або специфічних груп населення

Оцінки контекстних зв'язків наборів з боку користувачів дозволять систематизувати опубліковані на нашому порталі дані за глобальними сферами інтересів. Це в свою чергу суттєво полегшить здійснення вибірок та пошук необхідних наборів даних.

Можливості для динамічного аналізу набору даних - це випадаючий список, який дає Вам можливість вибрати один з наступних варіантів відповіді:

 • Кількість версій цього набору даних достатньо для проведення результативного динамічного аналізу
 • Набір даних може досить швидко накопичити достатню кількість версій для результативного динамічного аналізу
 • Кількість версій набору даних недостатньо для проведення повноцінного динамічного аналізу
 • Можливість проведення динамічного аналізу для цього набору даних відсутній

Оцінка можливостей динамічного аналізу даних в основному призначена для визначення передумов з метою систематичного проведення різних громадських і вузько специфічних моніторингів на основі опублікованих на нашому порталі наборів Відкритих даних. Крім цього, дана оцінка дуже важлива і для виявлення передумов до застосування опублікованих наборів даних з метою маскування корупції. Таке виявлення наборів даних, що сприяють корупції, має на увазі факт того, що чим ограниченнее можливості проведення динамічного аналізу для наборів даних, тим більш привабливими вони стають для корупціонерів.

3.3. Підрозділ “Ваші коментарі” містить всього одне багаторядкове поле “Коментарі” призначене, як для коментування оцінок, обраних Вами в попередньому підрозділі, так для вписування в це поле Ваших пропозицій чи зауважень про виявлені помилки в наборі даних.

Після того, як Ви заповните всі поля і виберете в списках усі потрібні варіанти відповідей, Вам потрібно буде натиснути мишкою на кнопку “ЗБЕРЕГТИ”. Після того, як Ви натиснули на цю кнопку, здійснені Вами оцінки і внесення коментарі пересилаються на модерацію до адміністраторів порталу, які після, відповідної перевірки на коректність і на відсутності нецензурної лексики, зобов'язані будуть опублікувати всю введену Вами інформацію.

Опублікована після модерації інформація буде видна або при переході по посиланню “оцінка з коментарем” під ім'ям обраного набору в списку наборів даних (після відкриття меню “Дані”), або при безпосереднім відкритті обраного набору даних і переході вниз сторінки до розділу “Оцінки та коментарі до набору даних”.