ВВЕДЕННЯ

Знаєте, скільки грошей з ваших податків йде на вуличне освітлення чи на облаштованість пляжів? Як добратися на велосипеді від будинку до роботи  найбільш швидким та безпечним маршрутом по самих по найживописніших місцях нашої Одеси? І яким повітрям ви при цьому будете дихати? Де в Одеському регіоні кращі робочі місця і більше усього фруктових дерев на людину? Коли ви зможете вплинути на рішення по найважливішим для вас питанням, і до кого вам для цього звернутися?

Нові технології дозволяють створити служби, котрі автоматично будуть відповідати на ці питання. Велику частину необхідних для цього даних можуть поставляти для нас місцеві державні органи влади. Однак потрібні дані не завжди доступні у формі, у якій їх легко використовувати. У цьому розділі нашого порталу описане то, як розкрити потенціал офіційної й іншої інформації, зробити можливими нові служби, поліпшити життя одеситів і змусити місцеву владу і громадськість працювати якісніше.

Поняття “Відкриті дані” і особенно “Відкриті урядові дані” – тобто інформація, публічна чи не публічна, до якої кожний може одержати доступ і використовувати для будь-якої мети – уже декілька лет на слуху. У 2009 році, коли уряди деяких країн (наприклад, США, Канади і Нової Зеландії) оголосили про ініціативи, спрямовані на відкриття їх публічної інформації, відкриті дані стали проникати в мэйнстрім.

Даний розділ нашого порталу пояснює основні поняття, зв'язані з “Відкритими даними”, особливо зв'язані з місцевими органами державної влади. Він показує, як відкриті дані приносять користь і можуть позитивно впливати на багато аспектів життя. Крім досліджень, розділ містить конкретні вказівки про те, як накопичувати й оформляти набори Відкритих даних.

Цільова аудиторія

Даний розділ порталу розрахований на широку аудиторію:

  • на ті, хто ніколи раніш не чув про відкрити дані і тих, хто вважає себе професіоналом в області даних
  • на державних службовцях і на громадських активістів
  • на журналістів і на дослідників
  • на політиків і на розроблювачів
  • на датагіков і на тих хто ніколи не чув про API.

Зараз розділ в основному стосується даних державного сектора. Однак адміністрація нашого порталу має намір у міру можливостей розширювати його охоплення.

Приєднуйтеся та допомагайте нам.

Даний розділ порталу розрахований на тих, хто погано чи зовсім не розбирається в темі. Але, якщо ви навіть не знаєте якесь жаргонне слово чи термін, у вас завжди буде можливість звернутися до підрозділу “Глосарій”, що знаходиться наприкінці даного розділу.