ЧИ НЕОБХІДНО ЗАСТОСУВАННЯ ВІДКРИТИХ ДАНИХ В ОДЕСЬКОМУ РЕГІОНІ

Досвід світової громадськості свідчить, що найбільшою популярністю в економічно розвинених країнах користуються не національні, а регіональні (міські) портали "Відкритих даних".Приклади таких міських порталів: Нью-Йорк - https://data.ny.gov/, Сан Франциско - https://data.sfgov.org/, Берлін - http://daten.berlin.de, Глазго - https://data.glasgow.gov.uk/, Санкт-Петербург - http://data.gov.spb.ru/.

Зараз в Україні активно обговорюється питання по переходу на децентралізовані способи управління державою, коли управління соціально-економічним розвитком регіонів здійснюється не на національному рівні, а на рівнях областей, міст, районів та громад. Отут необхідно враховувати, що такий перехід до децентралізованого управління зажадає максимально можливої локалізації інформації саме на рівні відповідних регіонів. А така локалізація, саме і припускає необхідність створення локальних порталів відкритих даних.

При цьому, процес наповнення регіональних порталів буде простіше, ніж національного, тому що багато необхідних даних створюються саме на локальному рівні управління для:

  • внутрішньої обробки й узагальнення;
  • передачі у виді звітів про діяльність нагору по ієрархії управління.

Одеська міська рада в квітні 2015 року з ініціативи Департаменту інформації і зв'язків із громадськістю затвердив “Міську програму “Електронне відкрите місто” м. Одеси на 2015-2017 роки”

У програмі зазначено, что “Веб-портал відкритих даних дозволить усім користувачам, а саме - органам влади, розробникам програмного забезпечення, використовувати різноманітні публічні дані Одеської міської ради у власних проектах, використовуючи публічний серверний API (Application Programming Interface)”, а реалізація порталу планується на 2016-2017 роки з бюджетом 106 тис.грн. Але з програми зараз поки не ясно, чи зможе суспільство стати користувачем цього порталу та споживачем інформації, котра буде опублікована на цьому порталі.

Але в будь-якому випадку такі портали будуть потрібні на рівні одеської області та районів області.