ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОГРАМНІ ДОДАТКИ ЦЬОГО ПОРТАЛУ

У цьому розділі з часом будуть публікуватися докладні описи (з урахуванням посилань для скачування та роз'ясненням функцій) тих соціально-значущих програмних додатків і Web-ресурсів, які були розроблені на основі, наявних на нашому порталі наборів даних. Ці програмні додатки можуть бути розроблені, як в результаті проведення відповідних конкурсів на кращу ідею, сценарій або програмне забезпечення, так і в результаті особистих ініціатив студентів або фахівців в галузі інформаційних технологій.
У світовій практиці існують тисячі таких програмних додатків, які були розроблені на основі Відкритих даних й нині приносять конкретну користь суспільству в напрямку виявлення численних фактів корупції, розширення можливостей сервісного обслуговування, підвищення якості життя громадян та впровадження систем прийняття ефективних рішень в державному управлінні. Ось лише сота частка тих з них, які наочно демонструють можливість надання громадськості тих чи інших благ у різних сферах її життєдіяльності:

ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ

 • Комфортність життя в регіоні. Додаток, що інформує про кошик прожиткового мінімуму громадян, про їх середні доходи, про демографічну, екологічну та релігійну ситуації в регіоні.
 • Пошук найближчих туалетів. За допомогою програми користувач зможе знайти найближчий туалет загального користування.
 • "Активний Громадянин" - це додаток для тих, кому не все одно, що відбувається в регіоні.
 • Соціально-побутові послуги для не мобільний громадян. Додаток, що дозволяє визначити найбільш прийнятні варіанти з надання соціально-побутових послуг для немобільних громадян в регіоні.
 • Транспортні і культурно масові послуги для немобільний громадян. Додаток, що дозволяє визначити найбільш прийнятні варіанти з надання транспортних і культурно-масових послуг для немобільних громадян в регіоні.
 • Реєстр громадських організацій. Додаток, що надає список громадських організацій і дозволяє відсортувати їх за громадським рейтингом, оцінкої їх діяльності, кількістю членів, спеціалізацією і т.д.

ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

 • Збір та систематизація звернень громадян. Додаток дозволяє громадянам повідомляти про проблеми, пов'язані з обслуговуванням міської дорожньої мережі, якістю облаштування та прибирання дворових територій.

КОМЕРЦІЙНІ ПОСЛУГИ

 • Звернення у сфері комунальних послуг. Ця програма допоможе знайти відповіді на багато питань, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням вашого будинку.
 • Пошук фінансових установ. Додаток, що дозволяє знайти довколишній банк залежно від його суспільного рейтингу. У критерії цього рейтингового розподілу банків можуть входити їх розміри, кількість скарг на них, номенклатура послуг і т.д.
 • Реєстр комерційних структур. Додаток, що надає список комерційних структур та що дозволяє відсортувати їх за рівнем наданого сервісу, громадської популярності, спеціалізації, ступеня соціальної відповідальності і т.д.
 • Мій будинок. Додаток, що інформує про всі потенційні підрядні організації, постачальні заснування і торгові організації, які дали згоду на обслуговування Вашого будинку, а також яким найбільш зручно обслуговувати Ваш будинок з економіко-територіальної точки зору.
 • Мій міні пошуковик. Додаток, що дозволяє знайти прилеглі магазини, кафе, пункти побутових послуг і т.д., які будуть задовольняти таким критеріям пошуку, як середня ціна, специфіка товару або послуг, рівень доступності і т.д.

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

 • Карта доступних на колясці об'єктів. Мета проекту - дати можливість всім, хто користується інвалідними та дитячими колясками, зручно пересуватися по місту.
 • Медичні консультації в онлайн. Додаток істотно полегшує будь-який медичний огляд і подальше лікування.
 • Пошук аптек. Додаток дозволяє знайти і показати на мапі аптеки поруч з вами.

ОСВІТА

 • Реєстр освітніх установ. Додаток, що надає список освітніх установ і що дозволяє відсортувати їх за рівнем акредитації, популярності, вартості навчання, спеціалізації, доступності для людей з інвалідністю і т.д.

ТРАНСПОРТ

 • Замовлення таксі. Система відправляє ваше замовлення в десятки таксопарків. У лічені секунди ви отримуєте пропозиції від таксопарків з різними цінами, часом подачі, класом автомобілів. Саме ви, залежно від власних вимог і побажань, приймаєте рішення, який таксопарк виконає ваше замовлення.
 • Пошук потрібних автозаправок. Додаток, що дозволяє знайти довколишні заправки залежно від наданого ними сервісу. Наприклад, автозаправки можуть надавати такі сервіси, як заправка дизельним паливом, електрична підзарядка, магазин автозапчастин, продовольчий магазин, кафе і т.д.
 • Планування поїздок в режимі реального часу. Додаток, що дозволяє розпланувати поїздки в найдрібніших деталях з урахуванням стану доріг, погоди, автостоянок та дорожніх пробок.

ДОЗВІЛЛЯ І ВІДПОЧИНОК

 • Можливі варіанти відпочинку. Додаток відображає інформацію про варіанти можливого відпочинку.
 • Забруднення пляжів. Додаток, що інформує про забруднення того чи іншого пляжу, як на основі геолокації, так і на основі вибору конкретного пляжу зі списку.
 • Пошук об'єктів культури та культурної спадщини. Дана програма надає користувачам швидкий і зручний спосіб отримання докладної інформації по всіх об'єктах культури та культурної спадщини регіону.

Залишається тільки сподіватися, що даний портал і програма впровадження механізму Відкритих даних в Одеську область, що нами ініціюється, послужать істотним поштовхом для активізації розробки додатків для мобільних пристроїв і Web-ресурсів саме на благо Одеського регіону. Адже такі додатки в підсумку зможуть значно стимулювати зростання підприємницької та туристичної активності, що, у свою чергу, з'явиться істотним джерелом додаткового поповнення місцевого бюджету нашої області.